Turyağ, Türkiye’nin Ustaları’yla Guinness Dünya Rekoru kırdı - Turyağ
Turyağ
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Turyağ, Türkiye’nin Ustaları’yla Guinness Dünya Rekoru kırdı

Turyağ'dan Haberler

Turyağ, Türkiye’nin Ustaları’yla Guinness Dünya Rekoru kırdı

14 Mayıs 2018, 14:05

Turyağ, Türkiye’nin Ustaları’yla Guinness Dünya Rekoru kırdı

Turyağ, Türkiye’nin ustalarıyla yeni bir Guinness dünya rekoruna imza attı. 8 Mayıs Salı günü İstanbul’da Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen ustaların katılımıyla gerçekleşen Turyağ Bahar Şenliği’nde yapılan rekor denemesi sonucunda, Turyağ  ‘dünyanın en uzun kurabiye zinciri’yle Guinness Rekorlar Kitabı’na da girdi. Rekor için toplam 60 kilo un, 200 adet yumurta  ve 40 kilo yağ kullanılarak hazırlanan kurabiyeler, Turyağ çalışanları ve çok sayıda  ustadan oluşan 100 kişilik bir ekip tarafından “T” harfini oluşturacak şekilde dizildi.

Dünyanın en uzun kurabiye zinciri Guinness Dünya rekorunu kırmak için kullanılan 1916 kurabiyenin yapımında Turyağ’ın yeni kurabiye yağı Turyağ Kurabiye kullanılırken, kurabiyelerin hazırlanması yaklaşık 3 gün sürdü. Dünyanın en uzun kurabiye zinciri  rekorunu kırmak üzere bir araya gelen Turyağ çalışanları ve çok sayıda ustadan oluşan 100 kişilik ekip, 1916 kurabiyeyi T şeklinde dizerek toplam 153,28  metre uzunluğunda kesintisiz bir kurabiye zinciri oluşturdular.

Heyecanlı anlara sahne olan rekor denemesinde  Guinness Dünya Rekoru yetkilisi de bizzat hazır bulunarak “dünyanın en uzun kurabiye zinciri” rekorunun Turyağ tarafından kırıldığını teyit etti.  Rekor denemesinde yer alan Turyağ ustaları; “Meslektaşlarımızla birlikte güzel bir gün geçirdik ve burada hep birlikte bir rekora imza attık. Kendi uzmanlık alanımızda başarılı bir dünya rekorunun parçası olmak hem çok heyecan verici hem de gururlandırıcı” diye konuştu.

Turyağ Satış Direktörü Nedim Elcheik  “1916 yılından bugüne, endüstriyel yağlar ve pastacılık yağlarında daima yenilikçi kimliğimizle sektör profesyonellerine ve pastacılık ustalarına en yakın çözüm ortağı olarak destek veriyoruz. Türkiye’nin değerli ustalarıyla birlikte bir dünya rekoru kırdığımız için büyük gurur duyuyoruz. Rekorun kırıldığı kurabiye zincirinde kullanılan kurabiye adedinin, aynı zamanda Turyağ’ın kuruluş yılı olan  1916 ile aynı olması da bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Türkiye’nin ustalarını ve Turyağ çalışanlarını bu rekordan dolayı tebrik ederim” dedi.